Doradca strategiczny

Piotr Bendykowski

  • Home
  • /
  • Piotr Bendykowski
Poznaj nas bliżej

Piotr Bendykowski

Kariera

Piotr – przez ponad 15 lat Pracował w renomowanych firmach konsultingowych o zasięgu międzynarodowym, takich jak McKinsey, Accenture, KPMG oraz mniejszych firmach doradczych. Pełnił rolę lidera w licznych projektach i zespołach, zarówno tych składających się z jednej osoby, jak i liczących kilkudziesięciu członków. Często pracował zespołowo z profesjonalistami z różnych krajów i firm.

Przez ponad 15 lat zajmował wysokie stanowiska zarządcze, takie jak dyrektor, wiceprezes, prezes oraz członek i przewodniczący rad nadzorczych. Był odpowiedzialny za kierowanie firmami zatrudniającymi nawet ponad 500 osób. Nadzorował również dział finansowy w organizacjach, które miały zatrudnienie przekraczające 1000 osób. Dodatkowo zasiadał w radach nadzorczych zarówno prywatnych, jak i giełdowych firm.

Edukacja

Piotr jest absolwentem Uniwersytetu Stanforda, gdzie uzyskał dyplom MBA. Jego osiągnięcia zaowocowały wyróżnieniem Arjaya Millera za umieszczenie się w górnych 10% roku. Posiada również dyplom Inżyniera z Massachusetts Institute of Technology. 

Za osiągnięcia w badaniach i umieszczenie się w górnych 10% roku, został honorowym członkiem towarzystw inżynieryjnych Tau Beta Pi i Chi Epsilon. Dodatkowo, Piotr posiada dyplom IB z United World College of the Atlantic w Wielkiej Brytanii.

Specjalizacja

Doradca Strategiczny z wieloletnim doświadczeniem w szybkim i znacznym wzroście przychodów i zysków przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych w Polsce, Europie Środkowo-Wschodniej, Europie Zachodniej i w USA.

Piotr posiada bogate doświadczenie w następujących obszarach:

  • Pracował zarówno w małych firmach z kilkoma pracownikami, jak i w dużych organizacjach zatrudniających ponad 100 tysięcy osób.
  • Aktywnie uczestniczył w projektach związanych z różnymi typami przedsiębiorstw, takimi jak startupy, firmy dynamicznie rozwijające się, stabilne, o kłopotach finansowych i zagrożone upadłością.
  • Zdobywał doświadczenie w wielu sektorach, w tym w usługach detalicznych, przemysłowych, finansowych i profesjonalnych, branży prasowej, handlu detalicznym i hurtowym, produkcji FMCG, AGD, żywności, chemii przemysłowej, komputerów i elektroniki, oprogramowaniu, internecie i innych dziedzinach.
  • Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie strategii, finansów, marketingu, operacji i informatyki.
  • Ma doświadczenie w obszarach M&A (fuzji i przejęć), PE i VC (inwestycji kapitałowych i venture capital), due diligence (przeglądu przed transakcją), wyboru i wdrożenia systemów informatycznych oraz zarządzania Lean.
  • Pracował zarówno w Polsce, jak i w Europie Wschodniej, Środkowej, Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych.
Poznajmy się bliżej

Umów się na spotkanie i porozmawiaj z nami
o swoich potrzebach i celach.