Doradca strategiczny

Ryszard Kaczmarek

  • Home
  • /
  • Ryszard Kaczmarek
Poznaj nas bliżej

Ryszard Kaczmarek

Kariera

Przedsiębiorca, Manager, Interim Manager, Doradca, Coach. Przez ponad 25 pracował w rynku paliw płynnych, olei bazowych i paliw odnawialnych. 

Swoje doświadczenie zdobywał w kraju jak i zagranicą współtworząc BM REFLEX od zera do 600 mln pln obrotu i pracując dla takich firm jak HOCEM oil Chemicals GmbH, BZK GmbH, w których pełnił funkcję w zarządach.  

Jednym z największych sukcesów w jego karierze było przejęcie 30 stacji paliw od Shell Polska w 2014 r. i utworzenie sieci samoobsługowych stacji E-Mila a także stworzenie kilku serwisów informacyjnych dla branży paliw płynnych w Polsce.

W czasie swojej kariery zawodowej był odpowiedzialny za sprzedaż krajową i zagraniczną, marketing, finanse, logistykę a także za strategie hedgingowe na rynku ropy i walutowym,
zarządzał zmianą i nadzorował projekty. 

Obecnie swoją aktywność zawodową poświęca branży logistycznej w firmie Freightliner PL , gdzie jest odpowiedzialny za rozwój biznesu intermodalnego.

Ryszard ze względu na znajomość rynku ropy naftowej i paliw gotowych komentował bieżące wydarzenia dla TVN 24, TVN CNBC, Polsat, TVP,PR, Gazety Wyborczej, RMF, Radio Zet.

Edukacja

Ryszard jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, Francuskiego Instytutu Zarządzania a także posiada dyplom Master of Sales Management Mc Hays oraz certyfikat Interim Managera Stowarzyszenia Interim Managerów.

Specjalizacja

– strategie sprzedażowe,
– doradztwo strategiczne,
– zarządzanie projektowe logistyka,
– zarządzanie zmianą,
– optymalizacja procesów,

Poznajmy się bliżej

Umów się na spotkanie i porozmawiaj z nami
o swoich potrzebach i celach.